Aspekt Polski - Nowa książka Andrzeja Wilczkowskiego
spacer
spacer search

Aspekt Polski
miesięcznik Katolickiego Klubu im. Św. Wojciecha

Search
spacer
header
spacer
Start
Szukaj
Archiwum
Napisz do nas
Zamów Aspekt Polski
Aspekt Polski nr 196
Testament Papieża
Konto bankowe
Cookies
Advertisement
Advertisement
 
Advertisement
 
Start

Nowa książka Andrzeja Wilczkowskiego Drukuj E-mail
Napisał(a) MW   
Saturday, 01 October 2005
Image
Andrzej Wilczkowski

W piątek 30 września w Łódzkim Domu Kultury odbyła się promocja najnowszej książki pt. "Dymy nad kartofliskiem" autorstwa Andrzeja Wilczkowskiego - znanego łódzkiego alpinisty, polarnika, publicysty i historyka, wieloletniego publicysty "Aspektu Polskiego". Goście wypełnili całą salę widowiskową.

    Autor niezwykle barwnie opowiadał o powstawaniu książki i o powodach dla których pisze. Również czytał jej obszerne fragmenty.

    Dzisiejsza uroczystość jest ukoronowaniem kilku jubileuszowych okoliczności: niebawem twórca obchodzi bowiem 75 urodziny, w tym roku przypada także pięćdziesięciolecie pracy twórczej i wreszcie "Dymy nad kartofliskiem" są jego dziesiątą książką.

    Książka odnosi się zarówno do wydarzeń osobistych i publicznych ostatnich pięciu lat, a także opowiada - w barwny i wzruszający sposób - o wydarzeniach z życia pisarza, jego rodziny, przyjaciół. Niezwykle zgrabnie łączy Wilczkowski własną biografię z obrazem czasów sięgając niekiedy do wydarzeń znanych młodemu czytelnikowi już tylko z kart historii.

    Tytuł ukazał się dzięki staraniom wydawnictwa Tercja, zaś sfinansowany został przez Urząd Miasta Łodzi oraz Krzysztofa Jaroszewicza i Stanisława Sikorskiego.< Poprzedni   Następny >
Advertisement
Nowości

 
Treści publikowane Aspekt Polski 2004-2005.
Design & CSS C 2004 A4 Studio & opony.net.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
spacer